از جمله راهکارهای ترویج حجاب است.

 

تفهیم فواید حجاب و مضرات بی حجابی برای مردم در قالب‎های هنری و به‌طور نامحسوس اینکه خانواده های ما،نهاد های آموزشی و مسئولین ما بدانند که علت اینکه انرژی برخی جوانان صرف شهوترانی می شود و بسیاری از معضلات اجتماعی از جمله طلاق و خیانت همسران به هم و عدم ازدواج جوانان و داشتن روابط نامشروع و در کل فروپاشی خانواده‏ ها از عدم رعایت حجاب و پیروی از فرهنگ برهنگی و بی بند و باری حاصل می‎شود

در هوشیاری و جزم شدن عزم ها برای مقابله با بی حجابی و بی عفتی در جامعه موثر خواهد بود. 
اگر به دنبال سلامت اخلاقی و امنیت اجتماعی و حتی جسمی شهروندانمان هستیم و حفظ نظام دینی برایمان مهم است 

باید تلاش کنیم که احکام الهی در جامعه اجرا شود 

و یکی از مهمترین این احکام حفظ حجاب و عفاف است.

باید با استفاده از مدارک و اسناد معتبر و پرونده ‏های قضائی، (قتل‎ها و ضرب و جرح‏ها و طلاق‎ها)عامل فرهنگ برهنگی در شکل گیری آنها را به مردم گوشزد کنیم.

نظام سلطه و رسانه های وابسته به آن که از مقابله با موج گسترده و روزافزون بازگشت به عفاف و حجاب در کشورهای غربی و نظام های تحت سلطه خود درمانده اند، از همه ابزار ها و توانمندی های خود برای جلوگیری از گرایش زنان و دختران جوان به حجاب و عفاف و زنده نگه داشتن فرهنگ تباهی و برهنگی استفاده می کنند 
و بویژه کشورهای اسلامی را آماج تبلیغات ضد عفاف و حجاب خود قرار می دهند. 
غرب با آخرین سرعت خویش در حال حرکت به سوی طراحی یک دنیای مدرن و پر از رفاه برای اقشار خاص خود است. 
رفاهی که واقعا خالی از معنویت و ماوراء است.
برای همین است که ما شاهد رشد عرفانهای کاذب و نوظهور هستیم یا حتی پروژه‌های دین‌سازی در غرب در دستور کار سازمان های اطلاعاتی و امنیتی قرار گرفته است.

زن مسلمان در غرب انتهای این پروژه را به چشم خویش دیده و می بیند. 

در این کوران و داغی تحولات، تکلیف خود را مشخص می کند. همین است که هر روز مبارزه برای حفظ شعائر اسلامی بیشتر می شود. 

اما در درون کشور ما، به دلیل گستردگی بلندگوهای تبلیغاتی با تنوع پیامها از سوی همان مدینه فاضله غربی بیداد می کند و جوانان و خانواده‌های ما را مبهوت خود کرده است. 

به نوعی سراب ساختگی که در ذهن مخاطبین می سازد را بدون در نظر گرفتن دانش و بینش لازم، صرفا در لایه رفتاری بروز می دهد و این می شود که جوان ما برای رسیدن به جوان غربی، به جای تبعیت در دانش‌آموزی و نظم و پیشرفت، صرفا از رفتارهای ناهنجار آنها تبعیت می کند.
در چنین شرایطی زنان و دختران مسلمان و متعهد مسئولیتی بسیار سنگین بر عهده دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

تقویت پایه های ایمانی و پایبندی هرچه بیشتر به ارزش های اخلاقی مورد تاکید دین اسلام، به دست آوردن توانایی لازم برای دفاع عقلانی از فرهنگ حجاب و عفاف، حراست از کیان خانواده و جلوگیری از نفوذ امواج مخرب ماهواره به فضای پاک و معصوم خانواده های خود،احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و بی‌تفاوت نبودن در برابر رواج گسترده الگوهای غربی پوشش و آرایش در میان دختران جوان.


بخش‌هایی از نامه چارلی چاپلین کمدین معروف به دخترش که بی‌ارتباط با موضوع هم نیست 
.
دخترم، جرالدین، پدرت با تو حرف می‌زند. شاید شبی درخشش گرانبهاترین الماس این جهان تو را فریب دهد. آن شب است که این الماس، آن ریسمان نااستوار زیر پای تو خواهد بود و سقوط تو حتمی است... روزی که چهره‌ی زیبای یک اشراف زاده ی بی بند و بار تو را بفریبد، آن روز است که بند بازی ناشی خواهی بود. بندبازان ناشی همیشه سقوط می کنند.
از این رو دل به زر و زیور مبند. بزرگ‌ترین الماس این جهان آفتاب است که خوشبختانه بر گردن همه می درخشد.... اما اگر روزی دل به مردی آفتاب گونه بستی، با او یک‌دل باش و به راستی او را دوست بدار و معنی این را وظیفه ی خود در قبال این موضوع بدان. به مادرت گفته ام که در این خصوص برای تو نامه ای بنویسد. او بهتر از من معنی عشق را می‌داند. او برای تعریف معنی عشق، که معنی آن یکدلی است شایسته تر از من است... دخترم، هیچ کس و هیچ چیز را در این جهان نمی توان یافت که شایسته آن باشد که دختری ناخن پای خود را به خاطر آن عریان کند...
برهنگی بیماری عصر ماست. به گمان من تن تو باید مال کسی باشد که روحش را برای تو عریان کرده است.
دخترم جرالدین، برای تو حرف بسیار دارم ولی به موقع دیگری می گذارم و با این پیام نامه‌ام را پایان می‌بخشم:
انسان باش، پاک‌دل و یک‌دل؛ زیرا که گرسنه بودن، صدقه گرفتن و در فقر مردن، هزار بار قابل تحمل تر از پست و بی عاطفه بودن است.
به امید روزی که بتوان جامعه را به زیور عفاف و حجاب مزین کرد و از بدحجابی رهانید.

# حجاب 
# حجاب و عفاف 

/ 0 نظر / 30 بازدید