بهترین ویژگى زن

بهترین ویژگى زن

 

امیر المؤ منین علیه السلام مى فرماید: من و عده اى از اصحاب نزد رسول خدا صلى اللّه علیه و آله بودیم ، آن حضرت فرمود: بهترین ویژگى زنان چیست ؟
هیچیک از ما نتوانستیم جواب دهیم تا اینکه جلسه به پایان رسید و از یکدیگر جدا شویم .
من بسوى فاطمه علیها السلام رفتم و از سوالى که پیامبر صلى اللّه علیه و آله از ما پرسیده بود او را مطلع کردم و گفتم کسى از ما نتوانست به آن پاسخ دهد.
فاطمه علیها السلام فرمود: ولى من جواب آن را مى دانم ، بهترین ویژگى زنان این است که به مردها نگاه نکنند و مردها آنان را نبینند.
نزد رسول خدا صلى اللّه علیه و آله رفتم و عرض کردم : اى رسول خدا! شما سوال کردید چه چیزى براى زنان بهتر است . بهترین صفت زنان این است که به مردها نگاه نکنند و مردها آنها را نبینند.
پیامبر صلى اللّه علیه و آله فرمود: تو وقتى نزد من بودى جواب آن را نمى دانستى چه کسى جواب سوال را به تو آموخت ؟
عرض کرد: فاطمه .
پیامبر صلى اللّه علیه و آله شگفت زده شد و فرمود: براستى که فاطمه پاره تن من است .
بنابر گفته فاطمه علیها السلام زن باید پوشش کامل خود را مراعات کند تا نامحرم او را نبینند و خود از نگاه به نامحرم بپرهیزد تا عفت و سلامت او محفوظ بماند.

http://yamojir.com

/ 1 نظر / 7 بازدید
رضا

نگرانی بیهوده در باب انتخاب همسر 3 - پس نگرانیهای هر کسی در باب انتخاب همسر، امری بیهوده است زیرا خواه ناخواه خداوند بر حسب ماهیت هر کسی برایش همسری قرار می دهد. پس آدمی کافیست که نگران ماهیت خودش باشد چون همسری که برمی گزیند عین خود اوست. پس اگر می خواهد که همسری بهتر و برتر و عافلتر و پاکتر و مهربانتر نصیبش شود بایستی تلاش کند که خودش تا قبل از انتخاب همسر، ارتقاء معنوی یابد و مومن و پاک شود تا همسری چون خود او مومن و پاک نصیبش گردد. از کتاب " مبانی عرفان عملی " استاد علی اکبر خانجانی ص 148 لینک دانلود از سایت : بنیاد نشر استاد خانجانی : دانلود کنید یا از وبلاگ عرفان زندگی : دانلود